ANDREEA SILVIA DRAGAN

Performante sportive:
  • 16 ani performanta natatie
  • 2002-2009 multipla campioana municipala – Bucuresti
  • 2005– Premiul“ Cea mai buna performanta fete 10 ani
  • 2006– Campioana Biatlon fete – Campionat National – Bucuresti
  • Componenta a lotului national de natatie in anii 2006, 2007, 2008
  • 2016– Campionana Universitara in cadrul Campionatului Universitar de Inot, individual si cu echipa, reprezentand Universitatea Bucuresti
  • 2015– Campionana Universitara in cadrul Campionatului Universitar de Inot, individual si cu echipa, reprezentand Universitatea Bucuresti
  • 2008-2012 multipla campioana nationala a Romaniei in cadrul clubului CSA Steaua Bucuresti
  • 2002-2008 – activitate sportiva in cadrul CSS1 Pajura Bucuresti
  • 2009-2011– Locul I “ Cupa 1” Bucuresti
  • Locul 1 -50 m spate- Cupa Mehedinti 2003
  • Locul 2 -50 m liber – Cupa Mehedinti 2003
  • Locul 2 – 50 m fluture – Cupa CSM Brasov 2003
  • Locul 2 – 50 m bras – Cupa CSM Brasov 2003
  • Locul 2 – 50 m spate – Cupa CSM Brasov 2003
  • Locul 3 – 50 m liber- Cupa CSM Brasov 2003
  • Locul 1 – 50 m fluture – Cupa CSM Brasov 2004
  • Locul 2 – 50 m liber – Cupa CSM Brasov 2004
  • Locul 1 – 50 m spate – Cupa CSM Brasov 2004
  • Locul 1 – 50 m spate – Cupa CSM Brasov 2005
  • Locul 1 – 50 m liber – Cupa CSM Brasov 2005
  • Locul 2 -50 m bras- Cupa Mehedinti 2005
  • Locul 1 -50 m spate- Cupa Mehedinti 2005
  • Locul 2 -50 m fluture- Cupa Mehedinti 2005
  • Locul 2 -50 m liber- Cupa Mehedinti 2005
  • Locul 3 – 200 m spate – Cupa CSM Brasov 2008
  • Locul 2 – 50 m spate – Campionatul National de copii Arad 2005
  • Locul 2 – 50 m spate – Campionatul National de copii Pitesti 2005
  • Locul 3 – 100 m spate – Campionatul National de copii Braila 2006
  • Locul 2 – 50 m spate – Campionatul National de copii Braila 2006
  • Locul 2 – 50 m spate – Campionatul National de Poliatlon Pitesti 2006
  • Locul 3 – 100 m spate – Campionatul National de juniori Baia Mare 2007
  • Locul 2 – 4×100 m mixt – Campionatul National de juniori Baia Mare 2007
  • Locul 2 – 4x200m liber – Campionatul National de juniori Baia Mare 2008
  • Locul 3 – 100 m spate – Campionatul National de copii Braila 2007
  • Locul 3 – 400 m mixt – Campionatul National de juniori Baia Mare 2007
  • Locul 2 – 200 m mixt – Campionatul National de juniori Baia Mare 2007
  • Locul 3 – 50 m spate – Campionatul National Scolar de inot Resita 2007
  • Locul 2 – 100 m spate – Campionatul National Scolar de inot Resita 2007
  • Locul 2 – 200 m spate – Campionatul National de copii Braila 2007
  • Locul 2 – 4×100 m mixt – Campionatul National de juniori Baia Mare 2008
  • Locul 2– 50 m spate – Campionatul National Scolar de inot Resita 2008
  • Locul 2 – 4×200 m liber – Campionatul National de juniori Bucuresti 2008
  • Locul 2 – 4×100 m liber – Campionatul National de juniori Baia Mare 2008
  • Locul 3 – 100 m spate – Campionatul National de juniori Baia Mare 2008
  • Locul 3 – 50 m spate – Campionatul National de juniori Baia Mare 2008
  • Locul 1– 4x 100 m liber – Campionatul National de juniori Baia Mare 2009
  • Locul 1– 4x 100 m liber – Campionatul National de juniori Pitesti 2009
  • Locul 1– 4x 200 m liber – Campionatul National de juniori si seniori- 2011
  • Locul 1– 4x 100 m mixt – Campionatul National de juniori Pitesti 2011
  • Locul 1– 4x 50 m mixt – Campionatul National de Seniori Hunedoara 2010
  • Locul 1– 4x 100 m liber – Campionatul National de juniori Bucuresti 2011
  • Locul 3– 4x 100 m mixt- Campionatul National de juniori Bucuresti 2011
  • Locul 2– 4x 50 m liber – Campionatul National de juniori Hunedoara 2010
Studii si Acreditari:
  • 2017– present – Master in Psihodiagnoza, Psihoterapie experientiala unificatoare
  • 2014 – 2017 – Absolventa a Facultati de Psihologie si Stiinte ale educatiei, Specializarea Psihologie
  • 2014 –2017– Absolventa a Facultatii Nationale de Educatie Fizica si Sport, Specializarea Natatie
  • 20102014 – Absolventa a Colegiului National Spiru Haret, Bucuresti
Experienta Profesionala:
  • 2010- 2013 – asistent antrenor (instructor inot- initiere- avansati) inot la clubul sportiv scolar numarul 1 bucuresti
  • 2013-2016- asistent antrenor (instructor inot-initiere)  inot la clubul sportiv al armatei Steaua Bucuresti
Activitate AquaSwim:
  • 2015-2016 Instructor inot
  • 2017 pana in present Antrenor inot
Clase Predare:
  • Aqua kids
  • Initiere in cadrul celor celor patru procedee de inot
  • Nivel avansat a cele patru procedee de inot
  • Perfectionare a celor patru procedee de inot